Table of contents
![У Польщі біженці з дітьми отримають фінансову допомогу](https://visitukraine.today/media/blog/previews/PRBzKsLBAze6Q5lgsb5i06TdiT5VsPrsV1lk0JGP.jpg)
Громадянам України, які легально в’їхали до Польщі з України після 23 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями та які бажають залишитися в Польщі, Заклад соціального страхування (ZUS) призначатиме та виплачуватиме допомогу на дитину за програмою «Сім’я 500+» (т. зв. 500+). Спеціальну заяву на 500+ українською мовою тепер можна подати в електронній формі на Платформі електронних послуг (PUE) ZUS.
Ви маєте право на отримання 500+ на дитину віком до 18 років, якщо Ви є:
- громадянином України або одним із подружжя з громадянином України, який після 23 лютого 2022 року прибув із дитиною з України до Польщі у зв’язку з бойовими діями;
- громадянкою України або дружиною громадянина України, яка після 23 лютого 2022 року прибула до Польщі з України у зв’язку з бойовими діями та народила дитину в Польщі;
- громадянином України або одним із подружжя з громадянином України, який проживав у Польщі до 24 лютого 2022 року, але дитина, якої стосується заява, прибула з України до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями;
- громадянином іншої країни (наприклад, Польщі), який на підставі рішення польського суду здійснює опіку над дитиною, яка є громадянином України та прибула з України до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями.
Щоби подати заяву до ZUS, Вам будуть потрібні:
• польські ідентифікаційні номери PESEL: Ваш (особи, яка подає заяву) та дитини;
• адреса електронної пошти;
• польський телефонний номер;
• номер банківського рахунку в Польщі.
Заяви на 500+ можна подавати лише в електронній формі на Платформі електронних послуг (PUE) Закладу соціального страхування (ZUS) — електронній системі ZUS. Докладна інструкція, як це зробити за посиланням
Рекомендовані статті
1 хв
Війна![Польові шпиталі: де отримати першу медичну допомогу на шляху до кордону?](https://visitukraine.today/media/blog/previews/uZalA4sBNqtFWOBu2fG5TH58PcyuWGBRmEj4g8x7.jpg)
1 хв
Події![Життя в окупації. Примусова депортація, нищення всього українського та відчайдушний спротив окупантам](https://visitukraine.today/media/blog/previews/UO0nfp7lEUb5Ek1cuVuf4J7xq1gPUmHHH8N9AjHm.jpg)
1 хв
Біженцям![Важлива інформація і контакти щодо перетину українського кордону](https://visitukraine.today/media/blog/previews/rmAvs9cFGDZVgEwhZeyN2VVYoLuz2NnLRzpmCO2A.jpg)