Table of contents
![Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами для українців](https://visitukraine.today/media/blog/previews/g1B3OGyzRgW9MPtcQzGnHMglU6m2d2M95mm4GS9N.jpg)
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі.
Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі.
Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп:
- діти до 18 років;
- жінки;
- чоловіки старше 60 років;
- чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю.
Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу.
Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи.
Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно.
З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
Рекомендовані статті
1 хв
Біженцям![Як відкрити банківський рахунок в Польщі українським біженцям?](https://visitukraine.today/media/blog/previews/i54q7ctp8RvcqG75g6oAXrC3TyUrdFQXGuM6Qr6S.jpg)
1 хв
Біженцям![Чи можна отримати тимчасовий захист в іншій країні ЄС, якщо вже оформлено код PESEL в Польщі?](https://visitukraine.today/media/blog/previews/v5O6Y3YYOBUfWY6nO6k4c7lWjqvhWg5rQIcZT7MT.jpg)